פרויקט העשרים

 
מחוננות, מצוינות, הצלחה והובלה, אלו מושגים נפלאים עבור כל אותן שזכו בכישורים מבורכים. כל אותן שלא זכו בכך, מדדות, על פי רוב, מאחור. נאבקות על כל בדל של ציון ומזיעות קשה עם פתירת תרגיל. לעיתים, באמצע הדרך, הן פשוט – נושרות, חסרות יכולת וכלים להיאבק עוד.

בתיכון "מרגלית" לא נותנים לזה לקרות. מכל כיוון אפשרי, זוכות גם הבנות המתקשות להגיע להצלחה, בזכות ולא בחסד.

"פרויקט העשרים" הינו פרויקט חדשני  הבנוי על אסטרטגיות למידה. עשרים בנות המאובחנות כלקויות למידה, ניגשות לפרויקט זה בליווי יועצת בית הספר והמת"לית. רכזות המקצוע והמורות המלמדות בכיתות גם הן שותפות לפרויקט כדלהלן:

שעה שבועית אחת מוקדשת בכל כיתה להוראה מפורשת של אסטרטגיות למידה. ארגון מידע, ארגון חומר בתרשימים ומיפוי חומר על ידי מפה מושגית.

שעה נוספת, מיוחדת למחצית כיתה, פעם בשבוע לסירוגין, בה המורה עובדת עם התלמידות על תחומי הבנת הנקרא בקבוצות קטנות ותוך מתן מענה אישי.

בנוסף, מופעלת מערכת שעות ייחודית לבנות לקויות הלמידה, בהן כל בת לומדת באופן אישי עם מורה פרטית המתמחה בחינוך מיוחד ובאסטרטגיות הלמידה השונות.

הדרכות למורות מתקיימות בצורה תמידית על ידי רכזת הפרויקט – המת"לית, תוך מענה לשאלות ספציפיות.

בעקבות הפעלת הפרויקט, עלו מדדי ההצלחה בכיתות המשתתפות בעשרות אחוזים, הבנות ככלל זכו בהבנה ובהפנמה תהליך של למידה ככלי עזר ללמידה בחיים, והבנות המתקשות זכו בנוסף, להצלחה מבורכת בלמידה. פתאום, הדברים לא לוטים בערפל, פתאום הלמידה אינה הר מאיים, כי אם גבעה מוריקה שנעים לטפס עליה.

מפעלות שמחה – השמחה שבפעולה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמואל הנביא 83, ירושלים נייד: 9700900 - 02 דוא"ל: mifalot@gmail.com
 
 
 
 
אפיק
 
 
 
תמורה
 
 
 
תיכון מרגלית
 
 
 
סמינר שביל בית יעקב